Saç Kırıklıkları Nasıl Önlenir?

Saçlarımıza uygulamış olduğumuz çeşitli değişiklikler sonucunda saçlarımız her ne kadar doğal ve güzel görünmüş olsa da aslıda yapılan her işlem sonucunda saçlarımız eski hacmini kaybeder ve uçlara doğru kırıklıklar meydana gelir. Özellikle saçlarımızda uygulamış olduğumuz renklendirme ve boya gibi yenilikler saçlarımızın en çok yıpranmasını sağlayan değişiklikler arasında en başta yer almaktadır. 

Yapılan bu işlemler sonucunda saçlar kırıklıklarıyla karşı karşıya kalan bayanlar çareyi saçlarını kesmekle bulduğu gibi ilerleyen zamanlarda da uzaması için çeşitli kimyasal maddeleri kullanmaktadırlar. Saçlarınız ne kadar yıpranırsa yapılacak olan kesme işleminin boyutu da bir o kadar artmaktadır. Yanma ve kırılmaya etki eden faktörler her en kadar sizin kontrolünüz doğrultusunda gerçekleşmemiş olsa da saçınızda oluşabilecek diğer çevre etkilerinden korunmanız mümkün. Peki bu işlemlerle karşılaşmamak için saçlarımızdaki kırılmayı nasıl önleyebiliriz?

Saç Kırıklarını Önlemenin Çeşitli Yolları

 

Saçlarınızı besleyin: 

Saçlarınızın sağlıklı bir görünüme kavuşması için öncelikli olarak saçınızın diplerinden başlayıp beslemelisiniz. Saçlarımıza hacim kazandırmaya çalıştığımız kimyasal maddelerle uğraşmak yerine bu işlemi yalnızca yediğimiz besinlerle de yapabiliriz. Düzenli bir beslenme biçimiyle birlikte saçlarınızda oluşabilecek sorunları önleyebilir ve hatta eskisine göre daha sağlıklı görünmesini de sağlayabilirsiniz. Saçlarınız için gerekli olan A, B, C, D ve diğer vitaminleri verdiğiniz takdirde saçlarınızla birlikte aynı zamanda cildinizde gözeneklerden arınıp parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Kullandığınız fırça nasıl olmalı:

 

– Plastik veya demir saplı taraklar yerine ahşap saplı fırçaları tercih ediniz.

– Fırçada bulunan kıllar ne kadar farklı boyutlarda olursa saçlarınız da o kadar güzel ve kolay taranır.

Saçlarınızı koruyun:

–Saçlarınızı yüksek ısılardan koruyun.

–Saçlarınız uzunsa eğer kırılmaması için uçlarından hafif aldırmalısınız.

Paylaş: